banner
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
 8630
Mahkeme Başkanımız Sayın Hicabi DURSUN’un 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

 

 

 

 

 

         15 Temmuz, milletimizin tarihte yaşadığı en tehlikeli hain bir saldırı olarak hala hafızalarımızdaki tazeliğini korumaktadır. O gece ve sabahında aziz milletimiz, hür ve bağımsız yaşama iradesini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanklara, uçaklara karşı canını siper eden Milletimiz, bugünü hafızalara “milli direniş destanı” olarak kazımayı başarmıştır. İkinci yıl dönümünü idrak ettiğimiz 15 Temmuz, kahraman milletimizin istiklal mücadelesinde elde ettiği en büyük zaferlerden biridir.

       15 Temmuzda,  meydanlara koşan her vatan evladı, uğrunda ölümü göze aldığı milli değerlerimizi, demokrasimizi, birliğimizi ve bağımsızlığımızı ölümsüzleştirmişlerdir. Bu ruhla Milletimiz, şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını kıyamete kadar her an yaşatmaya devam edecektir.

         15 Temmuz gecesi Kızılay’da tankların karşısında bizzat yer almış bir vatan evladı olarak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün birlik ve beraberliğimize, demokrasimize güç katmasını diliyor, şanlı direnişin kahramanları olan şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Hicabi DURSUN              
Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı
Telefon:(312) 489 82 04
Faks:(312) 489 80 59
E-Posta :bilgi@uyusmazlik.gov.tr
Adres:Ahlatlıbel Mahallesi İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:4 06805 Çankaya Ankara/Türkiye
Türkiye Cumhuriyeti Uyuşmazlık Mahkemesi © 2017