Basın Duyurusu

Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine, demokratik düzenimize ve hukukun üstünlüğüne yönelik 15 Temmuz 2016 gecesi bir grup hain tarafından gerçekleştirilen alçakça saldırılarda hayatını kaybeden demokrasi şehitlerine Allah'tan rahmet, yakınlarına metanet ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu kalkışma karşısında ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin birlik ve beraberliğinin anayasal garantisi olan demokratik düzenimize ve milli iradeye yüce milletimiz büyük bir özveriyle sahip çıkmış, kararlılıkla devletinin arkasında durmuştur. Hukukun üstünlüğüne ve milli iradeye karşı bu hain teşebbüse yüce milletimiz gerekli cevabı onurlu bir mücadele ile vermiştir.

Ülkemize ve milletimize ihanet eden bu hainlere karşı aziz milletimizin birlik ve dayanışma içinde duruşunu kutlar, bizlerin de ülkemizin bölünmez birliği ile bütünlüğüne, hukukun üstünlüğüne ve demokratik düzenimize yönelik hain saldırılar karşısında her türlü mücadelenin yanında olacağımızı belirtir, hainlerin en kısa zamanda yargı önünde hesap verecekleri hususu kamu oyuna saygıyla duyurulur.  

Nuri NECİPOĞLU
Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ UYUŞMAZLIK MAHKEMESİ - © 2012